Patarimai, padedantys biure sukurti gerą atmosferą

Biuro baldai

Įmonės darbuotojai, jų žinios ir patirtis yra kiekvienos įmonės svarbi sudedamoji dalis. Žmogiškųjų išteklių specialistai ir teoretikai yra sudarę ilgus sąrašus būdų, kaip kelti jų motyvaciją. Tai turi būti svarbu kiekvienai kompanijai ir kiekvienas darbdavys turėtų stengtis padaryti viską, kad jo biuras būtų puiki vieta darbui.

Vienas iš kriterijų, lemiančių darbuotojų efektyvumą ir pasitenkinimą yra patogi darbo zona. „Mes praleidžiame beveik pusę savo gyvenimo darbe (įskaitant ir laiką, praleistą galvojant ar nerimaujant dėl darbo). Puiki darbo vieta gali padėti patogiai dirbti, skatinti siekti tikslų, įgyvendinti juos ir stiprinti socialinius bei draugiškus ryšius.“- Ronald Riggo, lyderystės ir organizacinės psichologijos profesorius.
Norint įrengti gerą ofisą, verta atsižvelgti į keletą aspektų:

  • Įranga. Darbo aplinkos įrengimas ir priemonės yra gyvybiškai svarbios, todėl būtina stengtis, kad darbuotojams būtų sudaryta kuo geresnė darbo aplinka ir suteiktos patogios darbo priemonės.
  • Ergonominiai baldai. Ergonominiai baldai saugo darbuotojų sveikatą, be to, darbuotojai nėra pririšti prie vienintelės savo darbo vietos, o gali jas keisti.Tai ypač patogu esant didesnei darbuotojų kaitai.
  • Virtuvėlė. Maža virtuvė su šaldytuvu, kavinuku ir mikrobangų krosnele tampa įprasta šiuolaikiškos įmonės dalimi. Tai pravartu norint sutaupyti darbuotojų laiką ieškant galimybės papietauti mieste, be to leidžia pasijauti kaip namie ir skatina kolektyvą bendrauti. Taip pat turėtų būti poilsio zona, kurioje darbuotojai galėtų pailsėti arba tyloje pabūti vieni.
  • Apšvietimas. Ir per didelis, ir per mažas šviesos kiekis vargina. Geriausia, kad biure būtų dideli langai su išsklaidyta dienos šviesa. Vaizdas pro juos taip pat turėtų būti ramus ir nevarginantis.
  • Klimatas. Prieš kelerius metus, viena įmonė atliko darbuotojų apklausą ir nustatė, kad oro temperatūra biure yra vienas iš svarbiausių faktorių įtakojančių darbuotojų darbo našumui ir motyvacijai. Todėl oro kondicionieriai ir drėkintuvai turi būti kiekviename biure tam, kad kontroliuotų biuro klimatą ir darbuotojai jaustųsi patogiai.
  • Foninė muzika. Nėra paslaptis, kad muzika pakelia nuotaiką. Darbuotojai turėtų patys nuspręsti, kokią muziką norėtų girdėti ir kada ją išjungti. Nustatyti optimalų visiems darbuotojams garso lygį.
  • Kvapas. Visada maloniau dirbti patalpoje, kurioje tvyro geras aromatas. Kvapai gali padėti efektyviau dirbti ir sumažinti stresą. Jie neturi būti ne per stiprūs, kvapnios žvakės yra geras būdas sukurti gerą atmosferą.
  • Augalai. Augalai sukuria raminančią atmosferą darbo vietoje. Taip pat jie gerina oro kokybę.
  • Žaidimai. Bendra veikla suartina darbuotojus ir gerina jų santykius. Dėmesys ir bendrumo jausmas suteikia žmonėms daugiau pasitenkinimo savimi ir darbu.

Rekomenduojame žmonėms organizuojantiems biuro veiklą atsižvelgti į šiuos patarimus.